Kā izvairīties no dārga augstspiediena sūkņa remonta?

Pieļauju, ka daudziem ir labi zināms, kas var notikt, ja dīzeļdzinēja motoreļļā nonāk dzesēšanas šķidrums. Ja tas tomēr tur nokļūst, tā ir ļoti liela problēma. Kāpēc? Jo tas nozīmē, ka tūlīt būs lieli ieguldījumi dzinēja remontā.

Šajā rakstā stāstīsim, kas var notikt, ja tomēr dzesēšanas šķidrums ir nonācis motoreļļā un ko darīt, lai tā nenotiktu.
Kā dzesēšanas šķidruma nonākšana motoreļļā ietekmē dīzeļsistēmu?

Lai labāk saprastu, cik sāpīgi viss var beigties, izstāstīšu, kāpēc tā ir?

Plunžeru pāri ir viena no dārgākajām detaļām jebkurā dīzeļu augstspiediena sūknī. Tā ir ļoti precīza detaļa. Pat dažu mikronu (ne milimetru, bet mikronu, kas ir krietni mazāka mērvienība) nodilums var sagādāt pamatīgu augstspiediena sūkņa remontu.

Kā darbojas plunžeris?

Plunžera augšējā daļa eļļojas ar degvielu, taču apakšējā daļa eļļojas ar to pašu motoreļļu, kas eļļo sūkņa vārstus un bīdītājus. Tie, savukārt, kustina plunžerus, nodrošinot degvielas padevi uz sprauslām.

Kas notiek, ja dzesēšanas šķidrums nokļūst motoreļļā?

Ja motoreļļā kaut kādu iemeslu dēļ ir nonācis dzesēšanas šķidrums jeb antifrīzs, tad tā kļūst ļoti lipīga un korozīva. Kas notiek tālāk? Plunžeru pāris sāk eļļoties ar šo lipīgo motoreļļu, līdz vienā jaukā dienā tas vienkārši noķīlē. Tad Tavs dīzeļa auto apstājas un vairs nav iedarbināms.

Tad seko tehniskā daļa - dārgs remonts un dažas dienas bez auto. Esam jaukuši ārā šādus sūkņus un labojuši, līdz auto atkal ir braucams. Dīzeļcentrā mēs ne tādus vien gadījumus esam labojuši. Taču, kāpēc gaidīt, kamēr noplīst augstspiediena sūknis, ja to var pareizi kopt?

Kā pasargāt savu augstspiediena sūkni no šāda remonta?

Kopjot savu auto. Vienkārši ievēro šos punktus.

  • Seko sava auto motoreļļas stāvoklim
  • Seko dzesēšanas šķidruma līmenim
  • Seko degvielas kvalitātei, kuru pildi savam dīzelim bākā

Ja kādu iemeslu dēļ Tev ir aizdomas, ka Tava auto dīzeļsistēmai kaut kas nav tā kā vajag, nepažēlo laiku un naudu, ved pie mums uz pārbaudi Dīzeļcentrā. Labāk atklāt vainu laicīgi, nekā vēlāk ieguldīt tūkstošus.

PIETEIKTIES APMEKLĒJUMAM