Daži padomi lai būtu vieglāk iedarbināt automobili ar dīzeļa motoru

Pienākot ziemai un aukstajam laikam, arvien biežāk rodas problēmas iedarbināt automašīnu ar dīzeļa motoru. No rīta, kad Tu beidz malkot savu iemīļoto kafijas tasi un dodies laukā lai iekāptu mašīnā un dotos uz darbu, Tu pagriez aizdedzes atslēgu un… mašīna neiedarbinās. Kāpēc tā notiek un kas jādara, lai to novērstu? Atbildēt uz šo jautājumu palīdzēs pieredzējis speciālists dīzeļu jautājumos Dīzeļcentrs Jelgava vadītājs Visvaldis Skudra.

1. Pārliecinies, vai akumulators ir pietiekami uzlādēts

Pirmā lieta, par ko Tu domā, kad mašīna neiedarbinās ir kāpēc es to lūzni nepārdevu? Kad emocijas norimst parasti atceramies - Akumulators!
Aukstumā akumulatora kapacitāte samazinās, tāpēc ir svarīgi, lai akumulators būtu pietiekami uzlādēts. Laicīgi nomaini akumulatoru, ja tas nav darba kārtībā. Ja vēlies, lai nomainām Tavā vietā, pieraksties pie mums servisā.

2. Kompresijai jābūt vismaz ražotāja noteiktajam minimumam.

Kompresija ir svarīga, lai tiktu saspiests gaiss un uzliesmotu iesmidzinātā degviela. Ja kompresija būs zema, degviela neuzliesmos un mašīnu nevarēs iedarbināt. Kompresiju var nomērīt pie mums Dīzeļcentrā Jelgava vai citos servisos, kur ir attiecīgi instrumenti un kompetenti meistari dīzeļu jomā.

3. Rūpēties par degvielas filtru

Maini degvielas filtru pēc ražotāja rekomendācijām. Ja gadījumā neseko tam līdzi tik pedantiski, ideāli būtu degvielas filtru nomainīt pirms ziemas.  Lasi, kas var notikt, ja laicīgi nenomaina degvielas filtru( no dzīves).

4. Pārbaudīt sprauslu darbību

Ja no rītiem automašīnu iedarbinot tā pastiprināti dūmo, tas liecina par sprauslu nekorektu darbību, kas savukārt var pasliktināt mašīnas iedarbināšanu.
Nekorekta sprauslu darbība negatīvi ietekmē degvielas patēriņu. Un citu braucēju acīs, Tu pašam nemanot pamazām pārvērties par braucošu, dūmojošu skursteni! (Vairāk par sprauslu remontu uzzini šeit)

5. Pirms ziemas pārbaudīt kvēlsveces

Viens no iemesliem, kāpēc dīzeli nevar iedarbināt ziemā ir, ka kvēlsveces nesilda. Iesaku pārbaudīt kvēlsveču darbību.

Lai ziema Tevi nepārsteigtu nesagatavotu rūpējies par savu auto, veic laicīgi apkopes un baudi ziemu un ziemas priekus.

PIESAKIES DĪZEĻCENTRA APMEKLĒJUMAM