Kā samazināt dīzeļsistēmas degvielas patēriņu?

Tu it kā brauc kā vajag un dari visu pareizi, taču Tavs vidējais degvielas patēriņš uz paneļa pat nedomā iet uz leju. Kāpēc? Jo tā vienkārši ir, tas vairs nepaliek mazāks.

Šajā rakstā par dīzeļsistēmas degvielas patēriņu Tu uzzināsi, kā samazināt dīzeļdegvielas patēriņu savam autiņam vismaz par kādu litru vai dieviem uz 100 kilometriem:

Kā tad īsti samazināt degvielas patēriņu? 

 • Rūpējoties par mašīnas tehnisko stāvokli un lietām, kas ietekmē degvielas patēriņu;
 • Piekopjot pareizu braukšanas stilu pie stūres.

Zināji, ka degvielas patēriņu var ietekmēt ne tikai motora tilpums, braukšanas stils un motora temperatūra, bet arī laicīgi kopts un pareizi braukts dīzeļa dzinējs?

Jā, samazināt savas ikmēneša izmaksas uz degvielas rēķina ir reāli, ja Tu pareizi kop savu auto.  

 

Ja gribi samazināt sava spēkrata apetīti pēc dīzeļdegvielas un nobraukt vairāk kilometrus par to pašu naudu, tad es atklāšu, kā mēs samazinājām Dīzeļcentra klientu auto degvielas patēriņu līdz pat diviem litriem uz 100 km.

Turpini lasīt zemāk un atklāj 5 dīzeļsistēmas degvielas patēriņu ietekmējošās lietas.

 

 

Kādas lietas savam auto ir jāuztur tehniskā kārtībā, lai samazinātu degvielas patēriņu?

 

 1. Pareiza dīzeļu sprauslu darbība

Vecās paaudzes dīzeļu sprauslām ir ļoti svarīgi ar kādu spiedienu degviela tiek iesmidzināta dzinējā. Pie tam sprauslas smidzinātājam degviela ir jāiesmidzina degkamerā, veidojot smalku migliņu.

Ja smidzinātājs ir padilis, degviela tiek burtiski ielieta degkamerā par daudz un mašīnas jauda samazinās turpretī degvielas patēriņš pieaug un tiek bojāta virzuļu grupa.

 

Common Rail sprauslām svarīgi, lai visas sprauslas strādā atbilstoši ražotāja izstrādātajam test plānam, kas satāv no daudziem dažādiem parametriem un mērījumiem.

Ja kāda no sprauslām neatbilst test plāna minimālajiem vai maksimālajiem parametriem vai ir pārāk liela degvielas atplūde no sprauslām, ļoti bieži mašīnu vispār nevar iedarbināt.

Lasi vēl: Kas var notikt, ja pats remontē sprauslas

 

 1. Common Rail sūknim jāuztur nepieciešamais darba spiediens

 

Common Rail degvielas sūknim ir jāuztur vajadzīgais degvielas spiediens sistēmā. Ja netiek padots uz sprauslām vajadzīgais spiediens mašīnai zūd jauda, palielinās degvielas patēriņš vai mašīnu vispār nevar iedarbināt

 

 1. Rotora tipa degvielas sūknim jābūt hermētiskam

 

Rotora tipa degvielas sūkņiem biežākā problēma ir degvielas noplūde no sūkņa, kas palielina degvielas patēriņu un izraisa nepatīkamo degvielas smaku mašīnas salonā.

 

 1. Degvielas filtrs ar pietiekoši smalku mikronu filtrāciju

 

Pats par sevi saprotams, ka mašīnai ar dīzeļdzinēju ir jāveic regulāras apkopes un degvielas filtrs obligāti jāmaina pie katras eļļas maiņas.

Aizstājot veco filtru ar jaunu, jāpārliecinās, ka šim filtram ir pietiekoši smalka mikronu filtrācijas pakāpe, lai nodrošinātu vajadzīgo degvielas tīrību.

Tieši tīra degviela ir viens no svarīgākajiem faktoriem dīzeļsistēmas ilgmūžībai un degvielas patēriņam.

 Lasi vēl: Kas notiek, ja laicīgi nenomaina degvielas filtru?

 1. Kvalitatīvs un savlaicīgi mainīts gaisa filtrs

 

Ja netiek laicīgi mainīti gaisa filtri, tie aizsērē un pasliktina degmaisījuma kvalitāti. Ko tas nozīmē?

Motoram pietrūkst gaisa, tas nespēj kvalitatīvi sadedzināt iesmidzināto degvielu, kā rezultātā zūd jauda un palielinās degvielas patēriņš.

Gaisa filtra uzdevums ir pasargāt dzinēju no gaisā esošajām daļiņām, kuras nedrīskt nokļūt dzinējā.

Taču ja filtrs nav savlaicīgi mainīts, auto paātrinās lēnāk, degvielas bultiņa krīt lejā ātrāk un dzinējs dilst straujāk un samazina turbīnas resursu.

 

Kā samazināt degvielas patēriņu ar dīzeli ar pareizu braukšanu?

 

 1. Piekop vienmērīgu braukšanas stilu

 

Noteikti esi pamanījis, cik ātri iztukšojas bāka, spiežot pedāli līdz grīdai. Ja brauksi prātīgi, laideni uzņemsi ātrumu un turēsi pedāli vienmērīgi, arī degvielas patēriņš būs krietni zemāks. Nereti tautā bieži runā par blīvi starp stūri un sēdekli.

 

 1. Izvēlies pareizo ātrumu

 

Pareiza ātruma izvēle ir daļa no degvielas ekonomijas. Pilsētā brauc uz 50 km/h un ārpus pilsētas uz 90km/h.

Ar šādu ātrumu motora apgriezieni ir tik lieli, lai mašīnas apetīte būtu vismazākā. Pie lielāka ātruma arī motora apgriezieni ir lielāki, kas prasa vairāk degvielas.

 

 1. Pareiza savirze un gaisa spiediens riepās

 

Ja mašīnai nav noregulēta savirze un spiediens riepā ir nepietiekams, tas apgrūtina ātruma uzņemšanu un braukšanu.

Ja automašīnas dīzeļa motoram jāpieliek lielākas pūles, lai to kustinātu, tas ir tikai normāli, ja degviela no bākas aiziet ātrāk.

 

 1. Bremžu sistēmai jābūt ideālā kārtībā

 

Ja ķerās bremzes, tas nav nekas labs. Atkārtošos - tas atkal apgrūtina mašīnas braukšanu. Tātad ir vajadzīga lielāka jauda lai uzsāktu un brauktu.

Bremžu supportam ir jāatbrīvo bremžu kluči ik reizi, kad atlaid bremžu pedāli.Šie ieteikumi palīdzēs Tev ne tikai samazināt degvielas patēriņu un ietaupīt vairāk naudas uz nobrauktajiem kolometriem, bet arī uzturēt savu iemīļoto dīzeļauto labā formā.

Tikai automobiļi, kas ir pilnīgā tehniskā kārtībā tērē degvielu kā noteicis automobiļa ražotājs.

 

Lasi vēl: Daži padomi dīzeļā auto iedarbināšanai ziemā 

Ja Tu jūti, ka Tava dīzeļsistēma patērē vairāk degvielas, nekā vajag, vai arī ir aizdomas, ka kaut kas nav kārtībā, noteikti ved pie mums uz Dīzeļcentru uz pārbaudi. Lielā pieredze rāda, ka labāk nepažēlot pāris simtus, bet ietaupīt tūkstošus, jo dīzeļsistēmas remonts nav lēts. Ja pamani problēmas, laicīgi griezies pie Dīzeļcentra meistariem.

 

PIESAKIES APMEKLĒJUMAM