Nepareizi uzstādītas dīzeļu sprauslas

Kas notiek, ja ir nepareizi uzstādītas sprauslas?

Ne reti pie mums Dīzeļcentrā nonāk dīzeļu automašīna ar iedegušām sprauslām. Vai tiek atvestas uz remontu pašas sprauslas, kas ir nokvēpušas melnas. Tas liecina, ka tās ir bijušas nepareizi uzstādītas uz auto dzinēja. Parasti šāda situācija rodas, ja autoservisi nepareizi uzmontē vai demontē dīzeļu sprauslas. Vēl ļaunāk - ja automašīnas īpašnieks pats izdomāja tās pārskrūvēt.

 

Kādas ir sekas?

Tā rezultātā gar sprauslām sitās garām izplūdes gāzes. Pārāk augstās temperatūras ietekmē tās tiek pārkarsētas, iedeg, un var tikt deformētas.

LASI VĒL: 5 Brīdinājuma pazīmes par sprauslu remontu

 

Kā būtu pareizi jārīkojas?

Noteikti jādodas uz kādu zināmu Dīzeļcentru un jāaizmirst par domu montēt vai demontēt sprauslas pašam. Bez speciālām palīgierīcēm un instrumentiem šādas iedegušas sprauslas korekti demontēt nav iespējams, jo tās var vienkārši nolūzt.

Montējot dīzeļu sprauslas uz mašīnas, tās ir jāpievelk ar konkrētu spēku, saskaņā ar auto ražotāja noteiktajiem datiem.

 

Ja sprauslas ir pareizi uzstādītas, bet tās iedeg?

Ir atsevišķi auto modeļi, kuriem pareizi uzstādītas dīzeļu sprauslas iedeg jau pēc 30000-40000 km nobraukuma. Auto ražotājs zina par šo konstrukcijas nepilnību, tāpēc rekomendē pēc konkrēta nobraukuma sprauslas demontēt, saeļļot ar speciālu karstumizturīgu smērvielu un montēt atpakaļ uz automašīnas dzinēja tālākai lietošanai.

Ja Tev ir aizdomas, ka Tava auto sprauslām, degvielas sūknim vai pašai dīzeļsistēmai ir kaut kas noticis, griezies pie mums Dīzeļcentrā. Tas var palīdzēt ietaupīt simtus vai pat tūkstošus nākotnē.

Pieteikties Dīzeļcentrā

Vēlies uzzināt, kā rūpēties par savu dīzeli? Lasi vēl šos rakstus:

Kas var notikt, ja pats remontē sprauslas.

Degvielas bākas rādītājs pēc sprauslu remonta - 1440km.

5 brīdinājuma pazīmes par sprauslu remontu.

Kā izvairīties no dārga augstspiediena sūkņa remonta.

Kā samazināt dīzeļsistēmas degvielas patēriņu.

Škoda Octavia borta dators pēc sprauslu remonta - 4.7l/100km.