Kas var notikt, ja laicīgi nemaina degvielas filtru?

Neatceries, kad pēdējo reizi tika mainīts degvielas filtrs?

Klients atveda lauksaminiecības traktora degvielas augstspiediena sūkni ar sūdzību, ka traktoram nav jaudas, jeb kā tautā saka – nevelk! Pēc zemspiediena sūkņa demontāžas ieraudzījām, cik ļoti ir aizaudzis mehāniskais filtrs, kurš atrodas zemspiediena sūkņa korpusā un mēģina filtrēt no degvielas bākas padoto degvielu.

Degvielas filtrā netīrumi un dubļi kopā ar parafīnu bija salipuši tādā masā, ka tos varēja griezt nost pat ar nazi. Šādās situācijās tehnikas lietotājs šo aizaugušo filtru jūt kā reālu jaudas trūkumu.

 

Kādi ir ilgtermiņa draudi?

Jaudas zudums nebūt nav vienīgais drauds. Degvielas sistēmā notiek tāds process kā kavitāte –augstspiediena sūknim pietrūkst degvielas, jo zemspiediena sūknis nespēj uzpumpēt vajadzīgo degvielas daudzumu no bākas. Tā rezultātā:

  • Sistēma darbojas neefektīvi,
  • Detaļas nolietojas ātrāk

 

Kādas ir sekas?

Degvielas trūkuma rezultātā sūkņa plunžeru pāri piesūc klāt dīzeļdegvielai gaisu. Iesūktie gaisa burbulīši tiek saspiesti zem milzīga dīzeļsistēmas spiediena. Tālāk? Plunžeru iekšpusē notiek daudz mikro sprādzienu, kas bojā šos plunžeru pārus.  Tās ir dārgākās un precīzākās detaļas degvielas augstspiediena sūknī.

LASI VĒL:  Kā darbojas plunžeri un kā izvairīties no dārga augstspiediena sūkņa remonta

 

Kā izvairīties no bojājumiem un dārgiem remontiem?

 Svarīga ir dīzeļdegvielas kvalitāte, līdz ar to iesakām uzpildīties tikai uzticamās DUS. Neaizmirsti, ka laicīgi veicot dīzeļsistēmas apkopi, kā arī regulāri nomainot degvielas filtrus, Tu ne tikai veicini tehnikas ilgāku darbību, bet arī novērs pamatīgas izmaksas dīzeļsistēmas remontam.

 

Ja Tev ir aizdomas, ka Tavam degvielas sūknim, sprauslām, vai pašai dīzeļsistēmai ir kaut kas noticis, griezies pie mums Dīzeļcentrā. Tas var palīdzēt ietaupīt simtus vai pat tūkstošus nākotnē.

Pieteikties Dīzeļcentrā

Vēlies uzzināt, kā rūpēties par savu dīzeli? Lasi vēl šos rakstus:

Kā izvairīties no dārga augstspiediena sūkņa remonta.

Kā samazināt dīzeļsistēmas degvielas patēriņu.

Kas var notikt, ja pats remontē sprauslas.

Degvielas bākas rādītājs pēc sprauslu remonta - 1440km.

5 brīdinājuma pazīmes par sprauslu remontu.